IELTS örnek writing – I

2 Aralık 2018; 15:16

IELTS sınavına hazırlanan kişiler için bir çok online egzersiz bulunuyor. Adayların zorluk çektiği bölümlerden biri olan ‘writing’ bölümü için sizlere hazırlanma gönderileri sunuyoruz.

Writing (yazma) görevine geçmeden önce isterseniz IELTS‘in ne olduğundan kısaca bahsedelim. IELTS; İngilizce kullanılan ülkelerde eğitim almak veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce becerilerini notlandırıp sunabildiği bir sınav tipidir. IELTS sınavı başlangıç seviyelerinden başlayarak en ileri seviyeye kadar notlandırmaktadır.

IELTS sınavı akademik ve genel olarak iki çeşittir. Yapılan her iki sınav da adayların konuşma(speaking), okuma(reading), yazma (writing) ve dinleme (listening) becerilerini test etmektedir.

İsterseniz writing (yazma) bölümü için ilk örneğe geçelim.

The graph above shows the amount of money spent on books in Germany, France, Italy and Austria between 1995 and 2005.

Write a report for a university lecturer describing the information below.

biggest sharp least dramatically
much less more three times

 

The line graph compares the amount of money spent on buying books in Germany, France, Italy and Austria over a period of ten years between 1995 and 2005.

In 1995 Austria spent the ………..(1) amount of money on books, while Italy and France spent about as……….. (2)as each other. However, by 2001, the gap in spending between these two countries had widened and considerably ………..(3)money was spent in France than In Italy.

As can be seen from the graph, the amount of money spent increased in all four countries but rose the most ……….. (4)in Austria. The period between 2000 and 2005 saw a ……….. (5)growth and in 2005 the Austrians spent ………..(6) as much money as they did in 1995.

However, during this ten-year period, Germany remained the ………..(7) spenders on book, with all three other countries spending much ………..(8) on them.

Cevaplar

Cevaplar görüntülemek için tıklayın
1- least 2- much 3- more 4- dramatically 5- sharp 6- three times 7 – biggest

 

SınavPortalı'nı takip edin
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

IELTS örnek writing – II

IELTS sınavına hazırlanan adaylar için örnek writing (yazma) görevlerini derlemeye devam ediyoruz. Writing görevleri...

IELTS nedir? IELTS Sınavı Nasıl Uygulanır?

İngilizce kullanılan ülkelerde eğitim almak isteyen veya çeşitli şirketlerde çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x