TOEFL’dan 60 puan almak mümkün müdür?

24 Kasım 2018; 18:18

THY‘nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre İngilizce yeterliliği için TOEFL taban puanını 75 puandan 60 puana düşürdü. Peki Türk Hava Yolları‘nda pilotluk için daha avantajlı hale gelen TOEFL sınavında 60 yapmak ne kadar zor?

Öncelikle THY’nin sitesinde yapılan duyurudan bahsedelim. Mayıs 2018’de yapılan duyuruda, ikinci pilotluk için gerekli olan yabancı dil yeterlilik sınavı puanı TOEFL IBT‘de speaking bölümünde minimum 18 olacak şekilde, sınav genelinde 60’a çekildiği belirtiliyor.

TOEFL nedir? nasıl uygulanır ?

TOEFL veya TOEFL IBT ABD merkezli ETS isimli kurum tarafından bilgisayar ortamında yapılan bir dil yeterlilik sınavıdır.

TOEFL sınav başvurusunu aşağıdaki linki kullanarak yapabilirsiniz:

https://toefl-registration.ets.org/TOEFLWeb/extISERLogonPrompt.do

 

TOEFL’da 60 puan elde etmek zor mudur?

TOEFL sınavında her bölüm 30 puan üzerinden değerlendirilir ve toplamda 4 bölüm bulunmaktadır. Yani sınavınız 120 puan üzerinden değerlendirilecektir.

THY adaylarından 120 üzerinden 60 puan ister, ancak buradaki husus speaking/konuşma bölümünden minimum 18 puan alınması gerektiğidir.

Sınav bilgisayar ortamında yapıldığı için speaking bölümü bir miktar zorlayıcı gelebilir. Bunun için pratik yapılması en iyi çözümdür.

Speaking dışındaki bölümler için bol bol TOEFL denemeleri çözmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Benzer haberler

SınavPortalı'nı takip edin
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
angleytt
angleytt
1 yıl önce

bu eylül başında değil miydi?

TOEFL Entegre Yazma (Integrated Essay) Örneği – 1

TOEFL’a hazırlanıyorsanız yazma bölümünde yani writing bölümünde işinizi kolaylaştırabilecek, nasıl çalışabileceğiniz hakkında yol gösterecek...

TOEFL Essay kalıpları

TOEFL’a hazırlanıyorsanız cümle kalıplarını biliyor olmanız writing bölümünde büyük fayda sağlayacaktır. Sınav formatı benzediği...
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x